Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Przekazanie zakupionego sprzętu dla OSP z terenu Gminy Zbuczyn

W sobotnie popołudnie w strażnicy OSP w Dziewulach odbyło się uroczyste przekazanie zakupionego sprzętu dla OSP z terenu Gminy Zbuczyn. Zakupiony sprzęt i wyposażenie osobiste strażaków było możliwe dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, który reprezentowała Pani Janina Ewa Orzełowska, Członek Zarządu.

W sobotnie popołudnie w strażnicy OSP w Dziewulach odbyło się uroczyste przekazanie zakupionego sprzętu dla OSP z terenu Gminy Zbuczyn. Zakupiony sprzęt i wyposażenie osobiste strażaków było możliwe dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, który reprezentowała Pani Janina Ewa Orzełowska, Członek Zarządu. Łączna wartość zakupionego sprzętu to blisko 80 tyś. zł, w tym połowa pochodziła z dotacji.
OSP Krzesk-Królowa Niwa otrzymała m.in ubrania specjalne, hełmy, latarki, buty oraz rękawice. Ochotnicza Straż Pożarna w Dziewulach zostały doposażone w zestaw narzędzi hydraulicznych Weber, nożyce i rozpieracz kolumnowy wraz z wężami hydraulicznymi.
Strażacy otrzymali wsparcie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza zadania OSP-2021. Przekazanie sprzętu strażackiego było też okazją na złożenie podziękowań dla Zarządu Województwa Mazowieckiego na ręce Pani Marszałek za wsparcie działalności kół gospodyń wiejskich. KGW Dziewulanki otrzymało środki na wyposażenie kuchni. Panie przygotowały wspaniały poczęstunek, który był najlepszym dowodem, że pozyskane środki są bardzo dobrze wykorzystane.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-11-24 12:25:33przez:
Opublikowano:2021-11-24 00:00:00przez: Paweł Wiśniewski
Podmiot udostępniający: Gmina Zbuczyn
Odwiedziny:76

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo